Wymaluj sobie rozwiązanie!

Wymaluj Sobie Rozwiązanie to autorska metoda Anity Putkiewicz, łącząca w sobie elementy malowania intuicyjnego, technik kwantowych oraz mindfulness.

Techniki kwantowe to sposób pomagający nam poruszać się w nowy sposób w sferze świadomości. Skierowanie uwagi poza dany problem jest skuteczniejsze niż świadome skupianie się na rozwiązaniu.

Mindfulness (inaczej uważność) to system technik redukcji stresu opracowany pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku przez profesora Jona Kabat-Zinna, założyciela Kliniki Redukcji Stresu przy Uniwersytecie w Massachusetts. Ćwiczenia mindfulness wywodzą się z buddyjskich technik medytacji i oddechowych. Ich fundament stanowi bezstronna, świadoma obecność tu i teraz. Uważność pozwala zatrzymać się w chwili obecnej i czerpać z niej energię, zredukować stres oraz zwiększyć koncentrację.

Jak to działa

Malarstwo intuicyjne jest spontaniczną, intuicyjną metodą malowania. Nie ma większego znaczenia technika czy umiejętności,  istotny jest sam akt tworzenia i możliwość artystycznego wyrażenie siebie. Metoda ta opiera się na założeniu, że każdy z nas posiada wewnętrzny dar kreacji, który można uwolnić w spontanicznym akcie tworzenia. Energia twórcza takiego aktu może zostać ukierunkowana na różne aspekty naszego życia i pomóc w znalezieniu najlepszych rozwiązań trapiących nas problemów.

W ramach zajęć stosowane są ćwiczenia wykorzystywane w praktyce mindfulness oraz w technikach kwantowych.

Efekty

Wymaluj Sobie Rozwiązanie pozwala uwolnić twórczą energię, przyjrzeć się wybranemu tematowi bezstronnie i w kreatywny sposób znaleźć  najlepsze rozwiązania.

Newsletter


x